16. 8. 2023

17:00

Aktivistické večery na Sile II: Pestré jídelny, NESEHNUTÍ

✊Už druhý aktivistický večer nás zanese do vod školního stravování. Přijďte diskutovat o tom, kdy budou moci naše děti v jídelnách ochutnat zdravou a dostupnou rostlinnou stravu a proč je to důležité. O tom, že rostlinné pokrmy mohou být chutné, vás přesvědčí na místě naše ochutnávka.
 
🥣Sejdeme se v 17 hodin ke společné ochutnávce, od 17:30 proběhne přednáška s diskuzí se zástupkyní NESEHNUTÍ, Annou Neumannovou.
🍽Bavit se budeme o kampani Pestré jídelny, která požaduje:
👉Usilujme o změnu školního stravování tak, aby bylo zdravější, chutnější, mělo menší dopad na klima a životní prostředí, a v neposlední řadě aby bylo dostupné všem.
👉Školní prostředí by mělo dětem ukazovat, jak vypadá zdravé, chutné a udržitelné jídlo.
👉Přidejte se a společně doveďme politiky*čky k tomu, aby začali řešit stravu podávanou ve školních jídelnách.
💪Komunitní a kulturní centrum Silo Jihlava funguje na nehierarchických principech a z velké části na dobrovolnické práci. Naší vizí je usilovat o uvědomělý, ohleduplný a udržitelný svět bez násilí. Svět, kde jsou si lidé rovni, respektují sebe i přírodu, a kde se mohou svobodně bavit a rozvíjet svůj potenciál. I proto jsme se rozhodli zvát k nám přátele z podobně smýšlejících kolektivů.
💰Budeme vděční, když naši snahu oceníte a přispějete dobrovolným vstupným, z nějž pokryjeme také náklady spojené s touto událostí.

Adresa: Chlumova 35, Jihlava

© 2023 SILO – Komunitní centrum Jihlava | JelenStudio.cz webdesign