20. 8. 2023

14:00

Silo dětem vol. 2

Zveme vás na v pořadí druhou komunitní akci pro děti, rodiče a kamarády Sila. Tentokrát se den ponese v duchu oslav kamarádství, dobré úrody a dožínek. A co přesně nás tentokrát čeká?
🍰Uspořádáme velkou hostinu u jednoho jednoho stolu. Každý může přišpět něčím dobrým, ať už je to buchta, chlebík nebo ovoce. Fantazii se meze nekladou. Na místě bude již tradičně i samoobslužný bar. (Pokud je to ve vašich silách, připravte prosím varianty pokrmů čistě v rostlinné verzi.)
🌳V kroužku pod stromy se děti dozví něco víc o tom, co jsou to vlastně ty dožínky a proč se dříve tak hojně slavily. Přečteme si knížky a prohlédneme si tradiční kroj.
🎨Proběhne i nějaká ta tvořivá aktivita.
🥨Olda z pekárny Veselo nám přichystá pečící workshop. Dozvíme se, jak se peče ten nejlepší chleba a co obnáší profese pekaře. Hotové pečivo si budou moci děti na místě sníst nebo si ho odnést domů.
🍎A v neposlední řadě se připravte na swap přebytků ze zahrádek a domácích zásob.
Máte doma cuket, že nevíte co s nimi? Přehnali jste to letos s rybízovou marmeládou? Slepičky snášejí tolik vajec, že byste je nestačili sníst? Přineste přebytky na Silo, kde je můžete zkusit vyměnit nebo prodat
🎉Začátek akce je ve 14:00, vstupné je dobrovolné.
Těší se na vás Terka, Hanka a celá přípravná skupinka.

Adresa: Chlumova 35, Jihlava

© 2023 SILO – Komunitní centrum Jihlava | JelenStudio.cz webdesign