28. 4. 2024

10:00 - 15:00

První SWAP Silo Jihlava

Přijďte se zbavit věcí, které vám doma jen leží, a třeba si i vybrat něco jiného, co vám naopak chybí SWAP proběhne poprvé na Sile Jihlava v blízkosti městského vlakového nádraží (Chlumova 35).
 
Jak vlastně funguje SWAP?
SWAP (z anglického slova swap – výměna) funguje jednoduše: přinesete oblečení a další věci (do domácnosti, boty, hračky, knihy, semínka), které už nenosíte nebo nepotřebujete, a vyměníte je za jiné, které vám na swapu padnou do oka. Vše bez peněz, věci, které přinesete i odnesete, jsou zdarma. Nefunguje to kus za kus, je jen na vás, kolik věcí si vyberete a odnesete. Stejně tak je na vás, kolik jich na swap přinesete. Nikdy nevíte, co se bude komu hodit – někomu svetr, jinému ručník, utěrka nebo miska, kterou vy už nevyužijete.
 
Co na swap můžete přinést?
Oblečení (dětské i dospělácké), věci do domácnosti, knihy, hračky, dětské a sportovní vybavení, věci na tvoření, nově i neotevřené potraviny a semínka. Vše by mělo být čisté, vyprané a nepoškozené. Prostě v takovém stavu, v jakém byste to darovali svým přátelům.
Jak věci na swap připravit?
Oblečení oddělte od ostatních věcí a nejlépe srovnejte podle kategorií. Boty svažte k sobě, hračky, které patří k sobě a mohly by se rozsypat, dejte do průhledného sáčku nebo tašky.
 
Co na swap nenosit?
nábytek (příp. po domluvě s organizátory), velkorozměrné věci, léky, výrazně zničené a/nebo poškozené oblečení (malé opravitelné poškození nevadí), nekompletní rozbité hračky, nefunkční elektronické přístroje (příp. po domluvě s organizátory).
 
Oblečení a další věci, které po akci zůstanou na místě, budou buď zařazeny do re-use centra @utulekveci nebo věnovány na charitativní účely (spolupracujeme se @swappromaminy a @fnbjihlava, zbytek věnujeme do azylového domu, noclehárny nebo některé z dalších organizací).
 
Vstup na swap je za doporučený příspěvek 50 Kč a vyšší dary půjdou na provoz Sila. Budeme rádi za podporu komunitního prostoru, a tím mimo jiné i organizaci SWAPů do budoucna.
 
Do areálu je během SWAPu možné vjet autem a parkovat po nezbytnou dobu.
 
Nevychází vám to časově? Nevadí, přijďte na další SWAP 26. května, 23. června nebo 8. září. Na dalších SWAPech se můžete se těšit i na doprovodný program.
 
Foto: Nikol Mikulíková

Adresa: Chlumova 35, Jihlava

© 2023 SILO – Komunitní centrum Jihlava | JelenStudio.cz webdesign