6. 7. 2023

21:00

Letní kino na Sile I: Podmanivá koróna, Chico

Cože? Kino? Venku? V Jihlavě? Na Sile? Když to psali v novinách, tak to musí být pravda!
 
První promítání letního kina na Sile přináší nevšední české dokumentární filmy uvedené a oceněné na BlackSphere festivalu (https://blacksphere.one/). Doražte už tento čtvrtek na Silo přemítat o sluneční koróně nebo nahlédněte do života lidí z Rychlebských hor.
 
Letní kino může fungovat jen díky vaší podpoře. Dejte si něco dobrého v našem stánku nebo přispějte dobrovolným vstupným. Za vaši podporu děkujeme, jen tak můžeme naše aktivity posouvat dál a přinášet více kultury do jihlavské džungle.
 
Podmanivá koróna (2022, 26 min, krátkometrážní, dokumentární)
 
Úplné zatmění Slunce. K němu dochází ve chvíli, kdy Měsíc z našeho pohledu zakryje celé Slunce. A tím pádem můžeme vidět právě korónu, obrys, který nám otevírá nespočet tajemství související se Sluncem a dalšími jevy ve vesmíru. Díky koróně jsme objevili nové prvky nebo se dozvěděli více o slunečních erupcích. Proč je koróna tak fascinující pro vědce i cestovatele a proč je úplné zatmění Slunce tak neskutečný zážitek? O tom vám poví odborníci i zkušení cestovatelé. Pojďte objevit krásu zatmění a sluneční koróny. (anotace: ČSFD.cz)
 
Chico, Martin Chromek (2020/21, 25 min, krátkometrážní, dokumentární)
 
Dokumentární film Chico je o ekologickém zemědělci z Vlčic, který provozuje Zvlčenou farmu v zámecké zahradě. Ale nejen o něm. Dokument je příběhem o lidech, kteří žijí v Rychlebských horách a na Jesenicku a žijí v souladu s přírodou. O propojenosti obyvatel a snaze ekologicky hospodařit a postupně obnovovat krajinu Rychlebských hor.

Adresa: Chlumova 35, Jihlava

© 2023 SILO – Komunitní centrum Jihlava | JelenStudio.cz webdesign